Типи темпераменту

    Рада, що ви завітали на мій блог.
    Мене звати Бень Анастасія, я майбутній психолог і в цій статті, хотіла б поговорити на таку цікаву тему: типи темпераменту.
   Ви ж знаєте, що кожна людина реагує по різному на якусь радісну подію: хтось голосно сміється, хтось стрибає, танцює, а хтось скупо кивне головою і все. Хтось із людей більш спокійний, інший же більш емоційний. Одна ваша знайома не вразлива до критики взагалі, а інша після зауважень цілий день ходить пригнічена, ледь не зі сльозами на очах.

   Все це прояв темпераменту, з який людина народжується.
  Типів темпераменту є всього чотири: сангвінік, меланхолік, флегматик і холерик.
   Отже,  далі я трохи  детальніше розповім про ці типи. Почнімо із холерика.

   Людина з таким типом темпераменту яскрава, сильна, швидка, дуже захоплюється роботою. Її міміка, жести, мова емоційні, різкі, бурхливі, заразливі. Холерик  душа компанії. Холерик хоча і сильний і здатний  домагатися свого, але терпеливість не його чеснота, а також із недоліків різка зміна настрою. Ось людина сміялася, була в центрі уваги, всіх розважала, а через хвилину вона вже сидить тихо і наче хоче десь сховатися, щоб її ніхто не бачив і не чіпав. Щоб про неї забули на певний час і дали відпочити.

   Наступний тип темпераменту – сангвінік.
Вони працьовиті, легко переживають критику, легко пристосовуються до нових обставин. Так би мовити легкі на підйом. Дуже люблять спілкуватися, товариські. Чудово ідуть на контакт з іншими людьми, їм  це дуже необхідно. Вони самий товариський тип із усіх. Сангвініки чудові, вірні друзі.

     Не дивлячись на свою певну безтурботність людина – сангвінік дуже дисциплінована. Поєднання вище указаних якостей  є чудовим, але така людина може дуже набриднути менш комунікабельній людині, адже є дуже говіркою. Сангвінік любить поговорити і побільше. Навколишньому оточенні може здатися безтурботною людиною, яку нічого не тривожить. Також може здатися пусто словом, який обіцяє і не виконує. Адже ці люди  швидко спалахують ідеєю і швидко втрачають до неї інтерес.
Далі розповім трохи про меланхоліка.
Ці люди найбільш схильні до депресії, найбільш чутливі і ранимі. Вони є задумливими, замкнутими в собі, навіть відчужені. Їх дуже легко зачепити за живе, але вони чудові метці, адже прекрасно  виражаються себе у мистецтві: музиці, літературі, в якомусь іншому ремеслі.
Завдяки тонкій душевній організації вони бачать світ у яскравіших кольорах, тому незважаючи на всі недоліки цього темпераменту у нього є свої переваги.
  І останній тип про який би хотілося поговорити в даній статті – це флегматик.
Флегматики люблять постійність, систему. Вони і самі дуже урівноважені, спокійні. На чудову новину можуть зреагувати лише кивком « я дуже радий», або ж слабкою посмішкою, але ви ніколи не дочекаєтеся від флегматика таких бурхливих емоцій, як, наприклад, від  холерика.  Він ніколи не буде стрибати від радості, чи голосно сміятися.
Ці люди ні в якому разі не допустять без думного вчинку. Вони все обдумають, розрахують всі ризики, всі «за» і « проти» і лише тоді, завдяки лише холодному розуму приймуть єдине обдумане рішення. Ці люди мають високий інтелект, який використовують, а їх емоції відходять на другий план.
Флегматики є неконфліктними, вивести їх його із себе складне завдання.
  Але в той же час, вони постійні, але їм складно пристосовуватися до нових умов, таких я переїзд. Також флегматики повільніше перемикаються з одного  на інший вид діяльності.

Людям, які оточують людину з таким типом нервової системи,  але близько з нею не спілкуються або ж зустрічають її вперше може здатися, що така людина емоційно холодна, нудна і навіть млява, але це не страшно, адже як показано вище в статті кожен тип темпераменту має свої позитивні і негативні сторони. До того ж, що не мало важливо, якийсь певний тип темпераменту в чистому вигляді зустрічається дуже рідко, зазвичай в людині поєднується два типи. Наприклад холерика і флегматика. Отже людина з таким поєднанням  темпераментів може мати такі риси характеру як ціле направленість і уміння швидко переходити від однієї справи до іншої від типу темпераментна холерик і бути не конфліктними, зважувати свої вчинки  ретельно як флегматик.

Але абсолютно кожна людина, який би вона не мала тип темпераменту і як би не  реагувала на життєві ситуації має свої позитивні і негативні сторони, кожна людина щось уміє краще за решту робити, а чогось не вміє взагалі, має свої інтереси і захоплення. І який би людина не мала тип нервової системи, якщо вона чогось захоче насправді, вона цього досягне не дивлячись ні на що.  Слабкий меланхолік може наприклад за допомогою волі і зусиль досягти висот, а урівноважений флегматик, що розраховує все до деталей, може допустити помилку. Це життя і воно чудове.


Сподіваюся ця стаття була корисна для Вас і дякую за увагу.

Комментарии

Отправить комментарий